توجّه ۲۳: نمراتِ کسب شده از پروژه‌ها و هم‌چنین نمراتِ نهاییِ ارسالی به آموزش

توجّه ۲۲: نتایج بازبینیِ برگه‌های پایان‌ترم. توضیح: رنگ سبز نشانه‌ی افزایش نمره پس از بازبینی، رنگ قرمز نشانه‌ی وارد نبودن اعتراض و نهایتاً رنگ زرد نشانه‌ی عدم رسیدگی به اعتراض به دلیل اعتراض ناواردِ قبلی است.

توجّه ۲۱: نتایج بازبینیِ برگه‌های میان‌ترم. توضیح: رنگ سبز نشانه‌ی افزایش نمره پس از بازبینی، رنگ قرمز نشانه‌ی وارد نبودن اعتراض و نهایتاً رنگ زرد نشانه‌ی عدم رسیدگی به اعتراض به دلیل اعتراض ناواردِ قبلی است.

توجّه ۲۰: مجموع نمراتِ کسب شده بدون در نظر گرفتنِ نمره‌ی پروژه (میان‌ترم از ۶، پایان‌ترم از ۹، تمرین از ۲ و پروژه از ۳ یا اینکه میان‌ترم ۷ پایان‌ترم ۱۰ تمرین ۱ و پروژه ۲)

توجّه ۱۹: پاسخ‌نامه‌ی آزمون پایان‌ترم و نمرات کسب شده از آن و فرم اینترنتیِ تقاضای تجدیدنظر (مهلت تقاضای تجدیدنظر: پایان روزِ دوشنبه ۳۱ خرداد)

توجّه ۱۸: نمرات آزمونک نهم

توجّه ۱۷: نمرات آزمونک هشتم

توجّه ۱۶: نمرات آزمونک هفتم

توجّه ۱۵: پاسخ‌نامه‌ی آزمون میان‌ترم و نمرات کسب شده از آن و فرم اینترنتیِ تقاضای تجدیدنظر (مهلت تقاضای تجدیدنظر: پایان روزِ یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت)

توجّه ۱۴: نمرات آزمونک ششم

توجّه ۱۳: نمرات آزمونک پنجم

توجّه ۱۲:برای دریافت ویراست هفتم از کتابِ Fundamentals of Database Systems, Elmasri, Navathe (2015) به این پیوند مراجعه کنید.

توجّه ۱۱: نمرات آزمونک چهارم

توجّه ۱۰: در این ویدئو می‌توانید جزئیاتِ استفاده از سِروِرِ MySQL برای اجرای کوئریِ خواسته شده در آزمونک چهارم را ببینید. (با تشکر از آقای گودرزی که زحمت نوشتنِ کوئری را کشیدند.)
توجّه ۹: کانال آموزشِ دانشکده‌ی ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر در تلگرام

توجّه ۸: نمرات آزمونک سوم

 توجّه ۷: کلاس‌های حل تمرین سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۳ در کلاس ۱۰۴ برگزار می‌شود. تدریس‌یار: آقای حامدمحسنی.

توجّه ۶: نمرات آزمونک دوم

توجّه ۵: نمرات آزمونک اول  

 توجّه ۴: امتحان میان‌ترم: یکشنبه ۵ اردیبهشت ساعتِ ۱۰ در محل کلاسِ درس (کلاس ۲۰۹)

 توجّه ۳: ترجمه‌ی فارسیِ کتاب در دو جلد: جلد اول و جلد دوم

توجّه ۲: کتابِ درس: An Introduction to Database Systems-8th Edition, C. J. Date

توجّه ۱: اینجا صفحه‌ی اختصاصیِ درسِ پایگاه داده‌ها است که در دانشکده‌ی ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران، ارائه می‌شود. مدرس: مجتبی مجتهدی.